Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpółka partnerska

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-15 11:25:40
holandia, gospodarka, spółki

Przedstawiciele wolnych zawodów, np. lekarze, prawnicy, architekci mogą zakładać w Holandii spółki partnerskie.

Podmiot taki nie posiada odrębnego kapitału, a jedynie zakłada określoną wspólnotę interesów i sposób współpracy w celu osiągnięcia zysków dzielonych według określonego systemu.

Urząd skarbowy w zasadzie uznaje wszystkich wspólników za samozatrudnionych przedsiębiorców. Każdy wspólnik ma prawo do ulgi podatkowej dla osób samozatrudniających się.

Każdy ze wspólników odprowadza podatek dochodowy od osób fizycznych od swojego udziału w zysku. Wspólnik podejmuje zobowiązania wobec stron trzecich jedynie we własnym imieniu. Pozostali wspólnicy nie współuczestniczą w zobowiązaniach. Każdy ze wspólników ponosi jednakże odpowiedzialność za zobowiązania całej spółki.

Jeżeli przedsiębiorca ma współmałżonka i pozostaje we wspólnocie majątkowej, wierzyciele mogą rościć sobie prawa również do majątku współmałżonka. Zastrzegając rozdzielność majątkową, własność współmałżonka wyłącza się całkowicie lub częściowo z odpowiedzialności firmy.

Przedsiębiorcy, którzy chcą zastrzec rozdział majątkowy, powinni zwrócić się w tej sprawie do notariusza www.notaris.nl, w celu sporządzenia umowy o rozdziale majątkowym.

Wzór umowy spółki partnerskiej można pobrać ze strony internetowej Izby Handlowo-Przemysłowej (w języku niderlandzkim) http://www.kvk.nl/ondernemen/contracten-en-algemene-oorwaarden/maatschapscontract/.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oferta TBZ dentysta

oferta TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert