Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpółka akcyjna

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-15 11:20:50
holandia, gospodarka, spółka

Spółka akcyjna jest stosunkowo rzadko spotykaną formą działalności gospodarczej w Niderlandach. Stosują ją duże przedsiębiorstwa, które wykorzystują obcy kapitał na wielka skalę.

 

 

 

Ryzyko odpowiedzialności majątkowej przedsiębiorców za zobowiązania spółki ograniczone jest do wysokości wniesionych kapitałów.

Minimalna wartość kapitału wniesionego wynosi 45 tys. euro. Kapitał można wnosić albo w formie gotówki, albo w formie aportu. Kapitał podzielony jest na udziały, emitowane zarówno imiennie, jak i na okaziciela.

Własność udziałów w spółce akcyjnej może być w zasadzie swobodnie przenoszona na innych właścicieli. Są one często przedmiotem transakcji i umożliwiają pozyskiwanie kapitału na rynku. Ilość i wartość udziałów określa umowa spółki. Spółka nie prowadzi rejestru udziałowców.

Przy zakładaniu spółki akcyjnej konieczna jest, spisana przez notariusza www.notaris.nl, umowa spółki, sporządzona w języku niderlandzkim. Przy podpisywaniu umowy nie jest wymagana obecność założyciela, o ile udzielił on pełnomocnictwa swojemu przedstawicielowi bądź działa poprzez mianowaną do tego celu osobę.

Założyciel nie musi być mieszkańcem ani obywatelem Niderlandów. Inne wymogi dotyczące zakładania spółki SA są podobne do wymogów dotyczących spółek z o.o.

Spółka SA sporządza sprawozdania roczne, które deponuje w Izbie Handlowo-Przemysłowej właściwej dla miejsca posadowienia spółki. Kapitał spółki podzielony jest na udziały, będące własnością udziałowców. Pracą spółki kieruje dyrektor, a nadzór nad działaniem spółki sprawuje rada komisarzy.

Więcej informacji na temat działalności i zakładania spółki jawnej znajdą się na stronie:

http://www.kvk.nl/ondernemen/rechtsvormen/overzicht-van-alle-rechtsvormen/de-naamloze-vennootschap-nv/ po niderlandzku).

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oferta TBZ dentysta

oferta TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert