Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpadek holenderskiego eksportu do krajów UE, wzrost do Chin i USA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Kubel-Grabau | 2015-12-14 09:36:28
aktualności

Centralne Biuro Statystyczne CBS podało w środę informację, że holenderski eksport do krajów Unii Europejskiej maleje na rzecz eksportu do Chin i USA.

Centralne Biuro Statystyczne CBS podało w środę informację, że holenderski eksport do krajów Unii Europejskiej maleje na rzecz eksportu do Chin i USA.

W 2002 roku 75% holenderskiego eksportu trafiło do krajów Unii Europejskiej. Jednakże dziś jest to zaledwie 67%. Spadek eksportu, w szczególności paliw mineralnych i maszyn, do krajów UE spowodowany jest zwiększeniem eksportu do znacznie większych takich jak USA i Chiny.

Spadek holenderskiego eksportu jest odnotowany w krajach UE, takich jak Niemcy, Francja, Włochy i UK, które stały się członkiem tej organizacji do roku 2002. Jednakże, jak podaje CBS, kraje europejskie, które dołączyły do UE po 2002 roku odnotowały wzrost exportu z Holandii z 3.5% do 5.1%.

Jednakże Niderlandy nadal pozostają czołowym eksporterem do krajów UE. Tylko Słowacja, Luksemburg, Czechy, Węgry i Polska wysyłają więcej produktów do UE niż Holandia.

Grecja eksportuje tylko 48% produktów do krajów UE. Ponadto, odnosząc się do CBS, Grecja za głównego partnera handlowego obrała Turcję.

Niderlandy nie jest jedynym krajem UE, który zmniejsza eksport do krajów członkowskich. Tylko Malta, Bułgaria i Szwecja zanotowały wzrost exportu do krajów UE w 2014 roku. Największy spadek eksportu zanotowały Litwa, Grecja i Wielka Brytania.

 

Źródło: CBS, DutchNews.nl

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Breloki reklamowe

Choć z wyglądu nieco niepozorne, oczywiście breloki reklamowe, są niezwykle funkcjonalnym akcesor...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Eastchem Ltd, supplier of chemical raw materials, Potassium carbonate K2CO3, Potassium sulphate K...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2020-11-24 Dodał: Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert