Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpadek holenderskiego eksportu do krajów UE, wzrost do Chin i USA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marek Kubel-Grabau | 2015-12-14 09:36:28
aktualności

Centralne Biuro Statystyczne CBS podało w środę informację, że holenderski eksport do krajów Unii Europejskiej maleje na rzecz eksportu do Chin i USA.

Centralne Biuro Statystyczne CBS podało w środę informację, że holenderski eksport do krajów Unii Europejskiej maleje na rzecz eksportu do Chin i USA.

W 2002 roku 75% holenderskiego eksportu trafiło do krajów Unii Europejskiej. Jednakże dziś jest to zaledwie 67%. Spadek eksportu, w szczególności paliw mineralnych i maszyn, do krajów UE spowodowany jest zwiększeniem eksportu do znacznie większych takich jak USA i Chiny.

Spadek holenderskiego eksportu jest odnotowany w krajach UE, takich jak Niemcy, Francja, Włochy i UK, które stały się członkiem tej organizacji do roku 2002. Jednakże, jak podaje CBS, kraje europejskie, które dołączyły do UE po 2002 roku odnotowały wzrost exportu z Holandii z 3.5% do 5.1%.

Jednakże Niderlandy nadal pozostają czołowym eksporterem do krajów UE. Tylko Słowacja, Luksemburg, Czechy, Węgry i Polska wysyłają więcej produktów do UE niż Holandia.

Grecja eksportuje tylko 48% produktów do krajów UE. Ponadto, odnosząc się do CBS, Grecja za głównego partnera handlowego obrała Turcję.

Niderlandy nie jest jedynym krajem UE, który zmniejsza eksport do krajów członkowskich. Tylko Malta, Bułgaria i Szwecja zanotowały wzrost exportu do krajów UE w 2014 roku. Największy spadek eksportu zanotowały Litwa, Grecja i Wielka Brytania.

 

Źródło: CBS, DutchNews.nl

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert