Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSzybki wzrost prywatnych inwestycji w panele słoneczne w Holandii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Ewa Chmura-Golonka | 2017-01-09 12:23:07
panele słoneczne, energia, odnawialna, oze, inwestycje, holandia, królestwo niderlandów

W Królestwie Niderlandów szybko rosną prywatne inwestycje w panele słoneczne od kiedy holenderskie gospodarstwa domowe mogą sprzedawać nadwyżki energii słonecznej do sieci energetycznych.

Według informacji przedstawionej w Parlamencie przez Ministra do spraw Gospodarki Niderlandów H. Kampa, w ostatnich latach miał miejsce znaczący wzrost inwestycji prywatnych w panele słoneczne. Od 2011 r. wzrost inwestycji wyniósł średnio 91%, w porównaniu z zaledwie 13% od 2004 r. do 2010 r. Ministerstwo przypisuje ten wzrost możliwości odsprzedaży nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci energetycznych, co powoduje bezpośrednie obniżenie rachunku za prąd w gospodarstwie domowym. Dużą rolę w tym zakresie odegrały również dotacje rządowe do wytwarzanej w ten sposób energii odnawialnej oraz redukcja kosztów związanych z zakupem i instalacją paneli.

Źródło: Dutchnews.nl, 04/01/2017

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert