Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLicencje, certyfikaty, świadectwa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-15 11:59:47
holandia, certyfikaty, licencje

W Królestwie Niderlandów w wielu przypadkach wymagane są różne certyfikaty stwierdzenie zgodności z Normą ISO 900. Nie ma jednej instytucji certyfikującej.

 

 

Organem nadrzędnym, regulującym i koordynującym działania instytucji certyfikujących jest Raad voor Accreditatie voor systeemcertificatie, czyli Rada do spraw akredytacji i certyfikacji www.rva.nl). Warto też zaznaczyć, że certyfikaty wydawane w jednym kraju Unii Europejskiej uznawane są automatycznie w innych krajach UE.

Jednymi z najbardziej powszechnych są certyfikaty z zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa i higieny pracy - VCA Veiligheid Checklist Aannemers. Są one głównie wymagane od przedsiębiorstw, których pracownicy wykonują prace podwyższonego ryzyka. Taki certyfikat jest gwarancją, że firma i pracownicy przestrzegają zasad bezpieczeństwa, higieny i ochrony środowiska.

Innym certyfikatem zaświadczającym znajomość zasad BHP jest BRT- certificaat Branchegerichte Toelichting Infrarailstructuur (Branżowy Informator dla Struktur Kolejnictwa). Muszą go mieć przedsiębiorstwa i osoby wykonujące zlecenia dla kolei oraz transportu kolejowego.

W celu uzyskania jednego z wyżej wymienionych certyfikatów należy złożyć wniosek wypełniając formularz umieszczony na stronie NCI www.certificatieinstituut.nl/offeraanvraag. Certyfikat VCA od niedawna można uzyskać również w Polsce; dalsze informacje w języku polskim na stronie www.vcapolska.pl.

Agencje pośrednictwa, delegujące personel do wykonywania prac wysokiego ryzyka oraz prywatne osoby wykonujące takie prace, powinny zaopatrzyć się w certyfikat VCU (Checklist Uitzend – en Detacheringsbureaus). Można go uzyskać albo w Stichting Normering Arbeid SNA www.normeringarbeid.nl, albo w Instytucie Certyfikacji NCI, gdzie występuje on pod nazwą VCU – Checklist Uitzend – en Detacheringsbureaus.

Pozostałe agencje pośrednictwa pracy, zarówno te, mające swoją siedzibę w Niderlandach jak i te, działające w Polsce, ale wysyłające pracowników do Niderlandów, mogą starać się o niderlandzki certyfikat Fundacji Norm Pracowniczych (Stichting Normering Arbeid SNA, strona www.normeringarbeid.nl).

Certyfikat wydawany jest przez instytut VRO Certificatie (Verificatie en Registratie Ondernemingen, strona www.vro.net) i stanowi dowód na to, że agencja spełnia normy przyjęte przez Fundację Norm Pracowniczych SNA w zakresie wynagrodzeń, odprowadzania podatków, przestrzegania umów ustaleń umów zbiorowych CAO. Certyfikat wydawany jest odpłatnie, taryfy na stronie www.vro.net.

Więcej informacji na stronie www.certificatieinstituut.nl.

 

 

 

Certyfikaty w sektorze budownictwa i instalacji budowlanych można uzyskać w KBI Stichting Kwaliteitsborging Installatiesector www.kbi.nl. Wszystkie informacje dotyczące uregulowań technicznych, standardów i potwierdzenia zgodności są regularnie publikowane w monitorze rządowym Staatscourant.

Urzędem nadrzędnym regulującym i koordynującym działania instytucji certyfikujących jest Raad voor Accreditatie voor systeemcertificatie (Rada do spraw akredytacji i certyfikacji www.rva.nl).

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Sklep z kosmetykami naturalnymi

Kufereknatury.pl to naturalne kosmetyki z całego świata. Sklep z eko kosmetykami to miejsce, w kt...
Polska - Łódź 2021-06-10 Dodał: Maja Majakowska Kosmetyki, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Strony Internetowe - Tworzenie Stron Internetowych, Projektowanie Stron WWW

Zadbaj o wizerunek firmy, poprzez nowoczesną dopasowaną do wszystkich najnowszych standardów stro...
Polska - Kuryłówka 2021-06-07 Dodał: Marcin Lewandowski IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert